SALT Gençlik Derneği ve Erasmus Student Network Turkey (ESN Turkey) gençleri AB’nin Eğitim ve Gençlik alanlarındaki Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programı (ESC) fırsatlarıyla buluşturmaya devam ediyor! 

T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı & AB Başkanı ve Büyükelçi Sn. Faruk KAYMAKCI, SALT Gençlik Derneği ev sahipliği ve Erasmus Student Network Türkiye (ESN Türkiye) işbirliğinde gerçekleştirilen “Gençlerle AB Buluşmaları” webinarı ile Aliağa’dan ve Türkiye’nin 65 farklı ilinden 18-24 yaş arası gençlerle dijital oturumda bir araya gelerek; Türkiye’nin AB’ye katılım süreci hakkında bilgi verdi. AB’nin Eğitim ve Gençlik alanlarındaki fırsatlarının ülkemiz gençleri için önemini bir kez daha vurguladı. 

Webinar’da ayrıca; AB Başkanlığı’ndan Sn. Ceyhan Çiçek, Sn. Merve Sevim, Dışişleri Bakanlığı’ndan geçmiş dönem T.C Brüksel Başkonsolosu ve Daire Başkanı Sn. Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu ve Türkiye Ulusal Ajansı İletişim Koordinatörü Dr. Rana Kasapoğlu Önder’de hazır bulundular; “Erasmus+, Avrupa Dayanışma Programı (ESC), Jean Monnet Burs Programı, Avrupa Koleji Burs Programı ve Dışişleri Bakanlığı’nda Kariyer Olanakları” başlıklarıyla birer sunum gerçekleştirdiler, gençlerin sorularını cevaplandırdılar.

Gençlik Fırsatları’ndan ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız, SALT Gençlik Derneği'ni aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz!